Warsztaty psychologiczne i kulinarne pt.: „Mam prawo być tym, kim jestem”

Sopot, 19-20 listopada 2011

Tradycyjnie, jak co roku  w listopadzie  spotkaliśmy się w gościnnym Pensjonacie Zatoka

w Sopocie na warsztatach psychologicznych i kulinarnych. Bardzo ciekawe wykłady przedstawili zaproszeni goście.

Psycholog mgr Dorota Deli  zaprezentowała temat „Każdy ma prawo być, tym kim jest”,

z kolei mgr Urszula Nawrocka – przedstawiciel Firmy Milupa omówiła Ważne decyzje wieku dorastania.

Miło nam było gościć Joannę Zarębską z Bydgoszczy, która opowiedziała

o doświadczeniach w wychowaniu dziecka z fenyloketonurią.

W przerwie warsztatów odbyło się rozstrzygniecie konkursu kulinarnego. W wyniku głosowania w poszczególnych kategoriach wygrały potrawy: ciasteczka migdałowe, pizza, zapiekanka makaronowa, sałatka. Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki w postaci produktów PKU ufundowane przez Firmę SHS i Milupa, natomiast zwycięzcy otrzymali dodatkowo wagi elektroniczne.

Po przerwie Marysia Słupska i Maciek Kieryk (Szczecin) opowiedzieli o wrażeniach

z XX Konferencji ESPKU, którą organizowało Stowarzyszenie Ars Vivendi  z Warszawy.

Swoimi wspomnieniami z III Konferencji Dorosłych z PKU podzieliła się z nami Monika Skopek. Podczas tych warsztatów gościliśmy dr Lali z Gruzji, która przedstawiła  niezwykle  trudną  sytuację pacjentów chorych na fenyloketonurię w swoim kraju.

Drugi dzień warsztatów rozpoczęła Pani dietetyk Justyna Drabik przypomnieniem zasad diety PKU. Po czym młodzież wzięła udział w warsztatach psychologicznych, które poprowadziła Pani psycholog Joanna Boron-Zyss  z Krakowa. Po zajęciach z psychologiem rozpoczęły się warsztaty kulinarne przygotowane przez Firmę SHS,  podczas których młodzież ugotowała obiad z dwóch dań (zgodnie z zasadami diety PKU) – pyszną zupę dyniową i paellę. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali paczki z żywnością od Stowarzyszenia i Firmy SHS.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a Firmom Milupa i SHS dziękujemy za okazaną nam pomoc merytoryczną i finansową przy organizacji tych warsztatów, które  znów okazały się bardzo ciekawe i potrzebne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *