Walne Zebranie i Spotkanie Noworoczne

W dniu 18.02.23 odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Fenyloketonurią, połączone z wykładami specjalistów oraz warsztatami dla dzieci. Spotkanie miało miejsce w Centrum Kultury Morskiej na Gdańskiej Starówce.

Po części oficjalnej, odbyły się liczne wykłady. Dr Joanna Jagłowska opowiedziała nam o konferencjach ESPKU okiem lekarza, a lek. Maria Słupska przedstawiła inne, niemedyczne powody, dla których warto jeździć na międzynarodowe konferencje. Dietetyk Justyna Drabik przybliżyła nam tematykę zero-waste. Natomiast dzięki wykładowi radcy prawnego Aleksandry Justki, dowiedzieliśmy się o przysługujących nam zasiłkach i świadczeniach.

Ważnym punktem spotkania była relacja Pani Izabeli Gontarek z zeszłorocznych Kolonii PKU, które odbyły się w Ośrodku Kormoran na Kaszubach. Tym samym mieliśmy przyjemność poinformować, że w bieżącym roku również planujemy Obóz PKU w Stawiskach na Kaszubach w terminie 24.06-04.07.2023, dedykowany dzieciom w wieku szkolnym. Więcej informacji dotyczących kolonii oraz zapisów, pojawi się wkrótce na pkugdansk.pl w zakładce “Aktualności” oraz na Facebooku.

Na czas spotkania były przygotowane animacje dla dzieci (sala interaktywna) oraz warsztaty, podczas których najmłodsi podopieczni wykonywali swoje statki. Niskobiałkowy poczęstunek i rozdanie paczek stanowiło wspaniałe zwieńczenie wydarzenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym członkom Stowarzyszenia za udział w spotkaniu, oraz firmie Nutricia i Poradni Chorób Metabolicznych w Gdańsku za jego organizację i wsparcie.

Zapraszamy do zakładki “Galeria” po pełną fotorelację ze spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *