Wycieczka do Wrocławia 23-26.08.2019

Od 23 do 26 sierpnia spędziliśmy kilka gorących dni we Wrocławiu. Pani przewodnik poprowadziła nas przez to piękne miasto i pokazała jego uroki.

Pierwszego dnia przeszliśmy szlakiem murali, które starannie wykonane przez artystów i amatorów cieszą oczy i przykuwają uwagę. Dotarliśmy na Ostrów Tumski, jest on najstarszą, zabytkową częścią miasta, pełną zabytków, muzeów i pięknej roślinności.

Do najpiękniejszych zabytków Ostrowa Tumskiego należy zaliczyć gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża. Atrakcją było spotkanie z latarnikiem zapalającym po zmroku latarnie gazowe.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia Panoramy Racławickiej, która wspaniale odrestaurowana zrobiła na nas duże wrażenie. To jedno z najważniejszych i najwspanialszych dzieł dziewiętnastowiecznej kultury masowej.

Podczas spaceru bulwarami nadodrzańskimi podziwialiśmy panoramę Ostrowa Tumskiego, uliczkami Starego Miasta dotarliśmy do Rynku, średniowiecznego placu targowego jednej z najpiękniejszych i największych starówek w Polsce. Wieczorem mieliśmy okazję zobaczyć niezwykły, multimedialny pokaz fontann.

W niedzielę przeszliśmy szlakiem zegarów wrocławskich, potem Promenadą Staromiejską do Narodowego Forum Muzyki, zwiedziliśmy Muzeum Teatru.

Podczas naszych spacerów towarzyszyły nam liczne wrocławskie krasnoludki.

Ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Hydropolis, to jedna z najbardziej nowoczesnych interaktywnych ekspozycji w Polsce. Skoncentrowana jest wokół wody, jej życiodajnych wartości i roli, jaką odgrywa w funkcjonowaniu naszej planety i całego kosmosu. Wrocławskie ZOO było ostatnim etapem wycieczki, gdzie duże wrażenie zrobiło Afrykarium. To jedyne na świecie tematyczne oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki.

Wycieczka zorganizowana została przez Zarząd, w całości sfinansowana została przez nasze Stowarzyszenie.

Grażyna Socha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *