Sprawozdanie z Ogólnopolskiej Konferencji PKU „Zostań kowalem swojego losu”

Gdańsk, 26- 27 maja 2012 r.

W dniach 26-27 maja 2012 r. w Hotelu Orle w Gdańsku – Sobieszewie odbyła się Ogólnopolska Konferencja PKU pod hasłem „Zostań kowalem swojego losu”, którą zorganizowało Gdańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Fenyloketonurią wraz z Poradnią Metaboliczną PKU GUM.

Konferencja adresowana była głownie do młodzieży i dorosłych z PKU. Wzięło w niej udział ok. 110 osób z całej Polski (pacjenci z PKU, ich rodzice, lekarze specjaliści, dietetycy, firmy produkujące specjalistyczną żywność i preparaty lecznicze).

Pierwszy dzień konferencji rozpoczął się krótkim koncertem muzycznym dedykowanym w Dniu Matki dla wszystkich mam, po czym wysłuchaliśmy szeregu bardzo interesujących wykładów lekarzy- dr. Elżbiety Krzywińskiej – Zdeb, dr Łukasza Kałużnego, dr Ewy Starosteckiej, doc. Tomasza Wierzby oraz dr Joanny Boroń‑Zyss.

Bardzo miło było nam gościć przedstawicieli firm, którzy również podzielili się z nami swoją wiedzą i nowościami wydawniczymi (mgr Joanna Gronkiewicz, mgr Joanna Kubiak‑Grzegorz, mgr Aneta Paluch).

Pierwszy dzień konferencji zakończył się kolacją przy grillu i dyskotece. Uczestnicy dyskoteki po jej zakończeniu przenieśli zabawę na pobliską plażę.

Następny dzień konferencji rozpoczął się wykładem Pani dietetyk mgr Izabeli Horki – Lżejsi na lato, po czym rozpoczęły się warsztaty psychologiczne w trzech grupach (rodzice, młodzież, dorośli). Po podsumowaniu warsztatów psychologicznych głos zabrali pacjenci. O życiu z fenyloketonurią opowiadali – Paulina Skopek oraz Bartek Boroń. Ich opowieść była pięknym przykładem realizacji swoich planów i marzeń mimo choroby przewlekłej.

Wszystkim uczestnikom konferencji serdecznie dziękujemy za aktywny udział.  Mimo pięknej pogody i sąsiedztwa morza i plaży obecność w wykładach i warsztatach była 100%.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji tej konferencji, a szczególnie dziękujemy Pani dr Jolancie Wierzba, wszystkim lekarzom, którzy przyjechali z wykładami mimo licznych zajęć oraz firmom, które udzieliły nam wsparcia merytorycznego i finansowego.

Szczególnie dziękujemy Firmie Argo, Mead Johnson, Milupa, Mediq, Nutricia, SHS, Balviten, Bezgluten, Glutenex, Urzędowi Miasta Gdańsk oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego.      

Mamy nadzieję, ze uczestnicy tej konferencji wyjechali z Gdańska z miłymi wspomnieniami oraz z przekonaniem, że komfort ich życia w dużej mierze zależy od nich samych oraz, że dietę muszą stosować przez całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *